Niektórych korci, by mocować stożek za pomocą śrub do powierzchni płyty betonowej. Nie ma jednak takiej potrzeby. Wystarczy montaż klejem, który umieszczamy na górnej krawędzi rury. Zanim osadzimy stożek, należy wyprostować spinki. Dzięki temu otrzymamy optymalną sztywność osadzenia stożka.
Należy pamiętać, że drzwiczki wyczystkowe montujemy zawsze przed rozpoczęciem tynkowania trzonów komina. Drzwiczki wyczystki przymierzamy do otworu montażowego. Kolejno uszczelniamy drzwiczki za pomocą elementu nastawnego. Centrujemy, poziomujemy, a następnie przybijamy przy pomocy gwoździ do obudowy komina. Po montażu drzwiczek wyczystki, tynkujemy obudowę kominową.
W pierwszej kolejności musimy w dokładny sposób zmierzyć zarówno szerokość jak i wysokość otworu znajdującego się przy króćcu trójnika spalin. Następnym krokiem będzie odpowiednie docięcie płyty czołowej na rozmiar większy mniej więcej o dwa milimetry od ustalonego wcześniej wymiaru otworu, a kolejnym zamontowanie w otworze. W trakcie czynności tynkowania, zostawiamy dylatację o szerokości około trzech milimetrów (na zewnątrz trójnika spalinowego).
Obudowa kominowa wychodząca ponad dach powinna wyglądać estetycznie, jednak nie może wykonana być z dowolnego materiału. Obudowa komina powinna przede wszystkim wykazywać cechy odporności na działanie czynników zewnętrznych oraz nie przepuszczać wilgoci powstałej na skutek osadzania się opadów atmosferycznych. Najlepszym rozwiązaniem więc będzie wykonanie obudowy z pełnej cegły, którą łączymy wodoodpornym rodzajem zaprawy. Ponadto istnieje konieczność zastosowania pełnego fugowania. W wypadku, gdy zdecydujemy się na cegły z perforacją bądź nie zastosujemy fugi pełnej, możemy doprowadzić tym samym do nieszczelności w kominie i zbierania się wilgoci do środka budynku. Może to powodować zaciekanie ścian i sufitów.
Do tego celu warto zastosować specjalny uchwyt, który ma właśnie za zadanie dobrze umocować komin w więźbie. Uchwyt mocuje się do krokwi oraz obudowy. Szczelina tworząca się między obudową a krokwią powinna zostać następnie wypełniona specjalnym ognioodpornym izolującym materiałem. Dzięki temu zabiegowi w dość prosty sposób ustabilizujemy komin i zlikwidujemy tak zwane mostki termiczne.
Według naszej oficjalnej krajowej normy, trzeba zachować minimalną odległość komina odelementów palnych. Wynosi ona (od konstrukcji budynku) pięćdziesiąt milimetrów. Kolejno trzeba usztywnić komin wzdłuż całej jego długości. Trzeba również co dwa, trzy metry bieżące dokonać mocowania komina uchwytem montażowym. Komin w domu o strukturze drewnianej (szkieletowej) zawsze obrabiamy za pomocą płyt kartonowo- gipsowych.
Komin systemowy będący samonośnym rodzajem konstrukcji nie może być obciążony konstrukcją budynku, tylko móc samodzielnie, w sposób swobodny pracować. By przejście przez strop było wykonane prawidłowo, należy wykonać otwór w stropie, który będzie większy od obrysu trzonu na zewnątrz o jakieś trzy centymetry. Po ukończonym montażu systemu kominowego, szczelinę między stropem a obudową komina wypełnia się wełną mineralną o dużej twardości.